Quantcast
Channel: Kamienskie.info
Viewing all 35459 articles
Browse latest View live

VII bieg Dziwnowskiej Ligi Biegowej

$
0
0

Za nami VII bieg Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Niezwykle malownicza trasa, wyznaczona leśnymi dróżkami, między Dziwnowem a Międzywodziem liczyła około 6250 metrów.

Zwyciężył Łukasz Szymański z Pobierowa – 24,05 min. , drugi był Robert Derda ze Świnoujścia – 24,38 min., trzeci – Adrian Śremski (LUKS „Bałtyk” Dziwnów)- 25,51 min. Wśród kobiet sytuacja znacznie się skomplikowała, ponieważ cztery najszybsze kobiety pomyliły trasę. Nagrodzono więc te, które nie zbłądziły. Wygrała Jolanta Materka (KB Kamień Pom.) przed Małgorzatą Sych (KB Kamień Pom.) i Izabelą Mrówczyńską (Kamień Pom.).

Na szczególną uwagą zasługuje fakt, że w naszym biegu wystartował pan Jan Kruszewski ze Świerzawy. Pan Jan – rocznik 1946, jest najstarszym uczestnikiem, który wystartował w Dziwnowskiej Lidze Biegowej. Mimo sędziwego wieku, jak na biegacza, pokonał 10 zawodników. Przybiegł do mety na 17 pozycji (startowało 27 osób). Brawo panie Janie! W poszczególnych kategoriach zwyciężyli (czasy kobiet do klasyfikacji DLB zostały zaliczone):

K3 – Ela Musiał (Wysoka Kamieńska) – 32,15 min
K4 – Bożena Jańczak (KB Kamień Pom.) – 32,57 min
K5 – Dorota Kowalska (KB Kamień Pom.)-32,34 min
M1 – Adrian Śremski (LUKS „Bałtyk” Dziwnów) – 25,51 min
M3 – Bartek Musiał (Wysoka Kamieńska) – 27,09 min
M4 – Robert Derda (Świnoujście) – 24,38 min
M5 –Jarosław Kosoń (Maraton po plaży Kołczewo) -27,14 min
M6 – Andrzej Jankowiak (LUKS „Bałtyk” Dziwnów) – 25,51 min
M7 – Jan Kruszewski (Świerzawa) – 33,03 min

LUKS „Bałtyk” składa serdeczne podziękowania paniom: Wiesi Kasabule i Gosi Janawie oraz panom: Zenonowi Nowakowi, Piotrowi Roczniakowi, Włodzimierzowi Heweltowi i Robertowi Surmie za pomoc w organizacji VII biegu. Za dwa tygodnie- 6 października odbędzie się ostatni punktowany bieg IV edycji DLB. Będzie to półmaraton, do którego zawodnicy wystartują z OW Wellnes Spa Marena w Międzywodziu. Już dziś zapraszamy do udziału w tym biegu.

LUKS „Bałtyk”


Brązowe medale Mistrzostw Świata dla Keep Smile z Golczewa!

$
0
0

W środę 19 września tancerze ze Szkoły Tańca Keep z Golczewa oraz z Dębna wyruszyli do Czech na IDO WORLD CHAMPIONSHIP. Zawody rozgrywane były przez 4 dni, a reprezentanci krajów startowali w dwóch stylach tanecznych – STREET DANCE SHOW oraz DISCO DANCE SHOW. Dodatkowo rozegrany został Puchar Świata w stylu DISCO DANCE.

uż w czwartek 20 września Alan Iłowiecki z Golczewa po fantastycznie zatańczonej solówce pt.„Firefighter” przeszedł rundę półfinałową zdobywając ostatecznie w finale Mistrzostw Świata wysokie 7 miejsce.

Piątek należał do formacji Keep Joy z Dębnowskiego Ośrodka Kultury, która w kategorii DISCO DANCE SHOW FORMATIONS JUNIORS z choregrafią „Night at Wax Museum” wytańczyła w finale 6 miejsce.

W sobotę 22 września startowała grupa Keep Smile z Golczewa w składzie: Amelia Robelka, Hanna Dziewulska, Martyna Pietrzak, Oliwia Kapczyńska, Zofia Kiełbasa, Maja Wereszczyńska oraz Paulina Bartniczuk. Dziewczęta wpaniale zaprezentowały się w finale i pomimo ogromnej konkurencji wywalczyły 3 miejsce i brązowe medale w kategorii DISCO DANCE SHOW GROUPS JUNIORS. Podczas dekoracji nie przestawały płynąć łzy wzruszenia a emocje sięgały zenitu. To największy sukces do tej pory Szkoły Tańca Keep. Dumni rodzice z Golczewa w niedzielę o świcie przywitali hucznie swoje dzieci i trenerów. Choreografie do zawodów przygotowały trenerki z ST KEEP Magdalena Graca i Adriana Kopczyńska oraz Michał Góral ze Szczecina.

Filmy oraz zdjęcia z zawodów dostępne są na www.facebook.com/KeepSzkolaTanca.

źródło:
UM w Golczewie

Czołowe zderzenie pod Wolinem

$
0
0

Dwie osoby zostały poszkodowane w wyniku czołowego zderzenia osobowego mercedesa z lawetą.

Na miejsce zadysponowano strażaków z Wolina, Troszyna, Międzyzdrojów, służby medyczne oraz Policję.

Poszkodowana została przewieziona do szpitala.

Ruch odbywa się z utrudnieniami.

Zgłoś projekt do budżetu obywatelskiego w Golczewie na rok 2019!

$
0
0

Procedura rozpoczyna się od zgłaszania propozycji projektów do budżetu obywatelskiego na specjalnie przygotowanym formularzu. Następnie Zespół Oceniający, składający się z wyznaczonej liczby osób, dokonuje analizy formalnej i merytorycznej złożonych projektów. Wybieranych jest 5 projektów, które podawane są ocenie mieszkańców poprzez głosowanie. W ten sposób Mieszkańcy Gminy wyrażą opinię społeczną w stosunku do tych propozycji, które nie tylko mają szansę, lecz nade wszystko gwarancję, na ich realizację w 2019 roku.

Jak przebiegać będzie procedura w ramach budżetu obywatelskiego?

1.    Mieszkańcy Gminy Golczewo mogą zgłosić swój projekt na Formularzu Zgłoszeniowym propozycji projektów do zrealizowania w ramach budżetu obywatelskiego Gminy Golczewo na rok 2019  w Urzędzie Miejskim w Golczewie. Formularz można także wysłać pocztą elektroniczną. Złożone formularze będą sprawdzane pod względem formalnym .

2.    Wyłoniony Zespół Oceniający, w skład którego wchodzić będą osoby, które wcześniej złożyły Kartę Zgłoszeniową, będą dokonywały analizy formalnej i merytorycznej złożonych projektów. W skład Zespołu Oceniającego będą wchodzić mieszkańcy Gminy Golczewo oraz wyznaczeni przez Burmistrza Golczewa przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Golczewie.

3.    Zespół Oceniający będzie rekomendował 5 projektów przeznaczonych do dalszych konsultacji z mieszkańcami Gminy Golczewo.

4.    Dalszy krok to GŁOSOWANIE mieszkańców!

5.    Osoby posiadające czynne prawo wyborcze będą mogły oddać głos na maksymalnie 3 z  zaproponowanych projektów. Głos swój będzie można oddać poprzez Kartę do głosowania na projekty do zrealizowania w ramach budżetu obywatelskiego Gminy Golczewo na rok 2019. Informacje i formularze są dostępne na stronie internetowej www.golczewo.pl oraz u sołtysów Gminy Golczewo.

Harmonogram budżetu obywatelskiego na rok 2019:
– 24.09-08.10.2018 r. – zgłaszanie projektów do budżetu obywatelskiego
– 24.09-04.10.2018 r. – przyjmowanie zgłoszeń do udziału w pracach Zespołu Oceniającego
-15.10-29.10.2018 r. – weryfikacja zgłoszonych projektów przez Zespół Oceniający
– 31.10-21.11.2018 r. – głosowanie mieszkańców

– publiczna prezentacja wyników głosowania – niezwłocznie po podliczeniu głosów, jednak nie później niż do 7 grudnia 2018 r.

Zachęcamy Naszych Mieszkańców do czynnego udziału w budowaniu budżetu obywatelskiego Gminy Golczewo na rok 2019!

Zarządzenie

Formularz zgłoszeniowy

Zgłoszenie_zespół oceniający

Karta do głosowania

Maciej Zieliński: „W naszej gminie szczególnie zaniedbano oświatę”

$
0
0

Prace nad programem rozwoju dla gminy trwają w naszym zespole od dawna. Spotykamy się regularnie i omawiamy sprawy istotne dla wszystkich mieszkańców. Wśród nich najwięcej uwagi wymaga poprawa sytuacji w oświacie i budowa niezbędnej infrastruktury – informuje Maciej Zieliński, aspirujący do urzędu Burmistrza Golczewa. 

Przez ostatnich kilkanaście lat wszystkie polskie miejscowości „budowały się” przy wsparciu ogromnych środków unijnych. W naszej gminie niestety nie wykorzystano tej szansy i wciąż jest wiele palących potrzeb infrastrukturalnych do zaspokojenia. Musimy m.in. wybudować drogi, wyremontować szkoły, stworzyć miejsca rekreacji dla dzieci i spotkań dla mieszkańców. Szczególnie zaniedbano też oświatę, której kulturotwórcza i społeczna rola jest nie do przecenienia. Rozsądne zarządzanie budżetem umożliwi jej dofinansowanie i poprawę warunków nauczania. To konieczna inwestycja w przyszłość młodego pokolenia – dodaje Zieliński.

źródło:
KWW Macieja Zielińskiego

Vineta remisuje trzeci raz z rzędu

$
0
0

Trwa piłkarska niemoc piłkarzy Vinety Wolin. Wikingowie pomimo dużej piłkarskiej przewagi, po raz kolejny musieli podzielić się punktami, remisując tym razem z Raselem Dygowo.

Od pierwszych minut widoczne było, iż goście przyjechali na Wyspę Wolin z zamiarem murowania własnej bramki i szukania swoich okazji w kontrach. W 10′ bo błędzie w wyprowadzeniu piłki goście po przypadkowym zagraniu ręką w polu karnym jednego z naszych obrońców otrzymali rzut karny, który pewnym strzałem na bramkę zamienił bramkarz gości Paweł Waśków. Był to ostatni akcent pierwszej połowy w którym Rasel zagroził bramce strzeżonej przez Salamona. Wolinianie zamknęli Dygowian na własnej połowie. Raz za razem kotłowało się pod bramką Waśkowa jednak piłka nie chciała znaleźć drogi do bramki.

W drugiej odsłonie meczu Wikingowie nie spuszczali z tonu. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 53′ na strzał z dystansu zdecydował się najlepszy tego dnia na boisku Konrad Bartoszewicz. Kapitalne uderzenie naszego pomocnik zaskoczyło Waśkowa i mieliśmy remis 1:1. Strzelona bramka jeszcze bardziej napędziła gospodarzy, jednak w kilku groźnych sytuacjach albo do pełni szczęści brakowało przysłowiowych centymetrów bądź na posterunku był doświadczony bramkarz Rasela.

VINETA: Salamon- Łodyga, Klym, Skorb, Tarka, Cyburt(Palczewski), Nagórski, Bartoszewicz, Szymfeld(Grochowski), Aleksandrowicz(Grześkowiak), K.Wiśniewski

– Szkoda straconych punktów. Duża nasza przewaga, która ostatecznie nie przełożyła się na zwycięstwo. Nie poddajemy się i dalej konsekwentnie pracujemy nad tym aby z meczu na mecz punktować, najlepiej za 3 pkt. Słowa uznania dla chłopaków. Widać było, że przez cały mecz dążyli do zgarnięcia trzech oczek. Vineta jeszcze nie raz w tej rundzie zejdzie z boiska w glorii zwycięzców – spotkanie podsumował Prezes Wolinian Pan Jacek Kowalczyk.

źródło:
Vineta Wolin

Atras zmierzy się z Drozdowiczem [SONDA]

$
0
0

To już pewne – urzędujący wójt Krzysztof Atras, stanie w szranki z pretendującym do tego stanowiska Radosławem Drozdowiczem. 21 października, mieszkańcy gminy Świerzno zdecydują który z tej dwójki będzie stał na czele gminy.

Krzysztof Atras to doświadczony samorządowiec, który od ośmiu lat stoi na czele maleńkiej gminy Świerzno. To dzięki jego działaniom przez lata udało się m.in. pozyskać fundusze zewnętrzne na termomodernizację szkoły w Świerznie, wyremontować pałac w Stuchowie, zmienić wygląd świetlic wiejskich, wyposażyć straż pożarną w nowoczesne wozy bojowe, wybudować przydomowe oczyszczalnie ścieków na terenie całej gminy czy wybudować szereg dróg – z najbardziej newralgicznym tzw. przejściem przez Świerzno.

Kontrkandydatem obecnego wójta jest radny Radosław Drozdowicz. W latach 2010 – 2014 wicestarosta powiatu kamieńskiego. Drozdowicz oprócz starania o fotel wójta, ubiega się także o mandat radnego Rady Gminy Świerzno.

Note: There is a poll embedded within this post, please visit the site to participate in this post's poll.

Szukam mieszkania-domu do wynajęcia Golczewo i okolice


Michał Wandachowicz piątym młodzikiem w Polsce

$
0
0

Michał Wandachowicz piątym młodzikiem w Polsce! W niedzielę zakończyło się I Grand Prix Polski Młodzików w Krośnie. Tak niewiele zabrakło Michałowi, który po bardzo zaciętym pojedynku o medal przegrał 2:3 . Julia Bartkiewicz ostatecznie zajęła 18. miejsce, a Oliwia Osińska 21. miejsce (Oliwka w grupowych eliminacjach wyeliminowała zawodniczkę nr 1 turnieju). Dzięki tak świetnym wynikom cała trójka zapewniła sobie udział w następnym Grand Prix bez udziału w eliminacjach! Jesteśmy dumni i czekamy na kolejne sukcesy! Wyjazd na zawody został dofinansowany z budżetu Gminy Międzyzdroje.

Waldemar Witkowski
UKS Chrobry Międzyzdroje

Szukam pracy

$
0
0

Szukam pracy dla dwóch młodych dziewczyn od 1 października.Jesteśmy energiczne i zmotywowane do pracy.Posiadamy książeczkę sanepidowska hannakowalska998@gmail.com

Praca dorywcza

$
0
0

Witam szukam dodatkowej pracy od poniedziałku do piątku w godzinach 11-17 prawo jazdy kat.B ważna książeczka sanepidu 607510585 proszę o smsy

Szukam pracy

$
0
0

Szukam pracy mam 21 lat jestem pracowity i uczciwy, posiadam książeczkę sanepidowską podejmę się każdej pracy 663529024

Droga Zalesie – Wapnica – Lubin coraz bliżej przebudowy

$
0
0

Po latach starań, udało się wypracować stosowny kompromis pomiędzy obecnym Zarządem Powiatu a gminą Międzyzdroje. Jeżeli w trakcie najbliższej sesji Rada Powiatu da zielone światło do przekazania gminie drogi Zalesie – Wapnica – Lubin, najprawdopodobniej już w 2019 roku dojdzie do jej przebudowy.

Zgodnie z zaproponowaną uchwałą, droga powiatowa Zalesie – Wapnica – Lubin od 1 stycznia 2019 roku miałaby zostać przekazana gminie Międzyzdroje. Powiat przed zmianą kategorii drogi przystąpił do wykonania dokumentacji technicznej wymaganej do jej przebudowy.

W związku z powyższym, w celu uregulowania spraw związanych z realizacją i finansowaniem zadań związanych z przebudową drogi jak również jej zarządzaniem zaistniała potrzeba spisania porozumienia. Będzie ono szczegółowo określać kwestie rozliczenia finansowego oraz innych wykonanych przez gminę czynności – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

DSC01578

Bardzo się ciesze, że moje starania dotyczące budowy tej drogi maja realna szanse na realizację. Po jej przejęciu przez gminę Międzyzdroje i uzyskania pozwolenia na budowę na podstawie specustawy będziemy w końcu mieć możliwość aplikowania o dofinansowanie. Mam nadzieję, że tocząca się kampania wyborcza nie spowoduje, że Rada Miejska w Międzyzdrojach nie podejmie uchwały o zaliczeniu przedmiotowej drogi do kategorii gminnych, przez co strategiczna inwestycja z punktu widzenia rozwoju turystycznego gminy i poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, będzie decyzją ponad podziałami – mówi radny Adam Celiński, członek Zarządu Powiatu.

Od 1 października pojedziemy bez kopii dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia

$
0
0

Od 1 października nie trzeba już będzie mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia ubezpieczenia podczas prowadzenia samochodu. – Wierzę, że ułatwi to życie kierowcom – mówił w lipcu Marek Zagórski, minister cyfryzacji, gdy ogłaszał zdjęcie z kierowców tego obowiązku.

Do tej pory za brak dowodu rejestracyjnego lub papierowej polisy OC groził mandat w wysokości 50 zł (za każdy dokument). Za kilka dni przejdzie to już do historii. Służby kontrolne będą sprawdzać dane w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. W związku z tym zmieni się również procedura w przypadku, gdyby policja lub inne uprawnione do kontroli służby, chciały zatrzymać kierowcy dowód rejestracyjny.

Zmiany dotyczą wyłącznie tych dwóch dokumentów. W dalszym ciągu kierowcy będą musieli wozić ze sobą prawo jazdy. I w dalszym ciągu liczyć się z tym, że za jego brak grozić może mandat.

Czyste powietrze w Gminie Wolin. Burmistrz zaprasza na spotkanie

$
0
0

Burmistrz Eugeniusz Jasiewicz oraz Ministerstwo Środowiska zapraszają mieszkańców Gminy Wolin na spotkanie zorganizowane 28.09.2018 r.(piątek) o godz. 18.00 w Dworku Wolińskim w ramach realizacji rządowego programu Czyste Powietrze, dzięki któremu będzie można uzyskać wsparcie finansowe na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego. Wysokość dofinansowania w przypadku dotacji wahać się będzie od 40 do 90 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym.

Program Czyste Powietrze realizowany jest od tego roku do 2029. Jego budżet to 103 mld złotych, z czego finansowanie w formie dotacji to 63,3 mld zł, a w formie pożyczek zwrotnych 39,7 mld zł. Program koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i przełoży się na oszczędności finansowe. Zyska także stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.

Resort środowiska przygotował cykl spotkań mających charakter edukacyjny i informacyjny, składający się z trzech bloków tematycznych. Pierwszy mówi o edukacji ekologicznej, rozwija definicje zanieczyszczeń powietrza, wysokiej i niskiej emisji spalin oraz smogu, mówi o skutkach wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie. Cześć druga informuje o możliwości uzyskania dofinansowania z programu priorytetowego Czyste Powietrze. W trzeciej dowiemy się jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację domu.

Zakłada się, że w ramach programu termomodernizacji zostanie poddanych ponad 3 mln domów. W przypadku istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach programu finansowana będzie m.in. wymiana źródeł ciepła starej generacji opalanych węglem na: węzły cieplne, kotły na paliwo stałe (węgiel lub biomasa), systemy ogrzewania elektrycznego, kotły gazowe kondensacyjne i pompy ciepła. Dodatkowo zakres przedsięwzięcia może obejmować docieplenie budynków i zastosowanie odnawialnych źródeł energii cieplnej i elektrycznej, tj. kolektorów słonecznych i mikroinstalacji fotowoltaicznych.


Umowa podpisana! Dzięki wsparciu województwa Rekowo będzie miało świetlicę

$
0
0

To był wyjątkowy wieczór w Rekowie (gm. Kamień Pomorski). Pomimo wieczornej pory, kilkadziesiąt osób przyglądało się podpisaniu umowy na dofinansowanie budowy świetlicy. Z 312 tys. zł, ponad 60% to środki gwarantowane z województwa.

Jest to inwestycja na którą Mieszkańcy czekali kilkanaście lat. Pozwoli ona zrealizować wszystkim pewne plany i zamiary oraz integrować się. To będzie miejsce na uroczystości, realizację inicjatyw czy spotkań – podkreślał Burmistrz Stanisław Kuryłło – Budowa tej świetlicy, pozwoli zachęcić młode pokolenie, aby swój czas wolny spędzało ono nie tylko przy klawiaturze, ale udzielało się w działaniach rekreacyjno – sportowych na terenie naszej gminy.

Założenia gminy mówią o budowie siedmiu świetlic. Pierwsza powstała w Miłachowie, kolejna niebawem zostanie wykonana w Rekowie.

Proces realizacji inwestycji zostanie rozpoczęty. Świetlica będzie znajdowała się w miejscu, w którym znajdowała się stara świetlica wiejska. Pierwszym etapem było przygotowanie wniosku kilka miesięcy temu. Urząd Marszałkowski uznał nasz wniosek za atrakcyjny. Po podpisaniu umowy czeka nas przetarg, wyłonienie wykonawcy i rozpoczęcie prac. Przeszkodzić może jedynie okres zimowy – zaznaczył Stanisław Kuryłło – Warto podkreślić, że po chudych trzech latach, wraca do nas fundusz sołecki. Może on być przeznaczony na wyposażenie, doposażenie, elementy rekreacji. Co zrobić z pieniędzmi? Zdecydujecie Państwo przy podziale. 

Z Panem Burmistrzem pracujemy od 4 lat, przy niejednym projekcie. Załatwiliśmy trudne tematy, niekiedy niemożliwe do realizacji i mam nadzieję, że tak będzie dalej. Chciałoby się jeszcze więcej, ale ogranicza nas budżet. Gratuluje Panu Kurylle, że udało mu się wyjść z trudnej sytuacji finansowej jaką zastał w gminie. Niektórym zajmuje to długo, a ja już widzę, że Kamień Pomorski jest rozkopany. Pamiętajmy, że ten remont się skończy, a będzie tylko lepiej. Tak samo jest ze świetlicą, w której za kilka miesięcy, mam nadzieję będziemy mieli okazję się spotkać – zaznaczył wicemarszałek Jarosław Rzepa.

Sulikowo i Margowo z dofinansowaniami na świetlice

$
0
0

To moment, na który mieszkańcy Margowa oraz Sulikowa (gm. Świerzno) czekali od dawna! We wtorkowe popołudnie, doszło bowiem do podpisania umów na dofinansowanie budowy świetlic w obydwu miejscowościach. – Będą to małe świetlice, które okażą się funkcjonalne i na miarę potrzeb lokalnego społeczeństwa – mówi wójt Krzysztof Atras.

Orientacyjna cena jednej świetlicy wynosi 340 tys. złotych, z czego dofinansowanie dla dwóch świetlic wyniesie 455 tys. zł. Jak zaznacza Wójt, gmina jest w stanie uporać się z tym wydatkiem. – Mając na uwadze pozostałe inwestycje, które się opóźniają możemy poprzesuwać środki tak, żeby wszystko się udało – dodaje Krzysztof Atras.

Umowy z udziałem wicemarszałka Jarosława Rzepy podpisano w Gostyniu oraz Chominie.

Były Marszałek zaprezentuje swoje prace. Zaproszenie na wystawę Mirosława Karapyty

$
0
0

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej, hotel „Marina Pallatium”, Kamieński Dom Kultury oraz Artysta mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy malarstwa Mirosława Witolda Karapyty „Horyzonty pejzażu”, który odbędzie się 29 września, w sobotę, o godzinie 17.00 w siedzibie naszego Muzeum przy ulicy Adama Mickiewicza 34.

Mirosław Witold Karapyta pochodzi z Jarosławia. Jest absolwentem tamtejszego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych. Kształcił się również w Instytucie Wychowania Artystycznego Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Będąc doktorem nauk humanistycznych w zakresie socjologii kultury wykłada w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu. Malarstwem zajmuje się od kilkudziesięciu lat. Jego prace prezentowane były na wielu wystawach krajowych i zagranicznych. Tematem otwartej w sobotę wystawy będą tytułowe „Horyzonty pejzażu” Kamienia Pomorskiego z zabytkami naszego miasta.

MHZK

Aktywne lato w CWM Grodno

$
0
0

Najmłodsi mieszkańcy powiatu kamieńskiego wraz ze swoimi rodzicami, mimo wakacyjnej przerwy i odpoczynku od codziennej nauki, lato spędzili bardzo aktywnie. Od nowego roku szkolnego w przedszkolach i świetlicach w powiecie kamieńskim można korzystać z autorskich zabawek sensorycznych, które powstały w ramach projektu pt. „Naj czuje. Działania kulturalne dla najmłodszych dzieci ich rodziców i opiekunów”.

Okres letni w Centrum Współpracy Międzynarodowej upłynął pod znakiem projektów edukacyjnych i kulturalnych. Jednym z nich był projekt pt. „Naj czuje. Działania kulturalne dla najmłodszych dzieci ich rodziców i opiekunów”, który rozpoczął się jeszcze w czerwcu.

W ramach projektu, obok cyklu przedstawień teatralnych „Cała naprzód!”, uczestnicy wzięli aktywny udział w fabularyzowanych warsztatach z integracji sensorycznej: „Naj czuje – mobilna ścieżka zabaw sensorycznych”. Następnie dzieci, pod okiem rodziców oraz opiekunów, stworzyły własne zabawki sensoryczne, działające na różne zmysły – wzrok, dotyk czy słuch. Po zakończeniu projektu zabawki te zostaną przekazane do przedszkoli i świetlic wiejskich powiatu kamieńskiego, z których dzieci brały udział w zajęciach i będą wykorzystywane do pracy z uczniami w trakcie roku szkolnego.

Dodatkowo, na stronie internetowej Centrum, już wkrótce zostanie zamieszczony film edukacyjny pt. „Naj czuje – w co się bawić?”, zrealizowany podczas wakacyjnych zajęć. Film, w którym przedstawione zostaną techniki wykonania zabawek sensorycznych i ich zastosowania w praktyce, posłuży jako narzędzie dla animatorów, opiekunów placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz rodziców i będzie zawierał przykłady wspólnych zabaw.

W projekcie „Naj czuje. Działania kulturalne dla najmłodszych dzieci ich rodziców i opiekunów” wzięło udział blisko 400 uczestników – dzieci w wieku od 1 do 6 lat oraz ich rodziców i opiekunów z terenu powiatu kamieńskiego. Jego celem było nie tylko dotarcie do najmłodszych mieszkańców z ofertą edukacyjno-kulturalną, ale także zainspirowanie rodziców oraz opiekunów do wykorzystywania łatwo dostępnych przedmiotów we wspólnej, spontanicznej zabawie z dziećmi. Projektem objęte zostały placówki i świetlice powiatu kamieńskiego w tym: przedszkole w Dargobądzu, Kołczewie, Wolinie i Międzyzdrojach oraz świetlice wiejskie w Ostromicach, Troszynie, Domysłowie, GOKiS w Golczewie.

Projekt „Naj czuje. Działania kulturalne dla najmłodszych dzieci ich rodziców i opiekunów” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Organizator

Praca szuka pracownika

$
0
0

Przyjme do pracy do produkcji mebli. Mile widziane prawo jazdy kat b wynagrodzenie 3000 tys na rękę tel 697607955

Viewing all 35459 articles
Browse latest View live